Odpowiedzialna gra

Miliony ludzi na całym świecie uczestniczą w zajęciach hazardowych. Dla większości nigdy nie wykracza poza zabawne hobby w niepełnym wymiarze godzin. Ale dla innych może stworzyć problem z hazardem. Problem z hazardem może ponadto morfować do uzależnienia od hazardu, co przejmuje całe życie.

Istnieją różne zalety i minusy hazardu, a także różnych powodów, dlaczego możesz hłukać. Oto główne zalety:

 • To zabawne i zabawne
 • To możliwy sposób na wygranie pieniędzy
 • Łatwo jest zacząć
 • Istnieją różne formy hazardu

Wady obejmują:

 • Możesz stracić pieniądze
 • To trudne, aby samodzielnie wygrać
 • Inni nie mogą zatwierdzić
 • Hazard może być wciągający

Hazard ma tyle upsides, ponieważ w dół. Ten artykuł zajmie spojrzenie na odpowiedzialny hazard, w tym uzależnienie od hazardu, Ludomania, alternatywę hazardową i przydatne zasoby dla graczy.

Co jest uzależnienie od hazardu?

Uzależnienie od hazardu jest sklasyfikowane jako stan zdrowia psychicznego. Jest podobny do innych uzależnień, które obejmują stosowanie leków, piromanii i Kleptomanię.

Osoba uzależniona od czegoś nie może położyć kres ich zachowania, nawet gdy wiedzą, że boli siebie lub ich bliskich. Ludzie, którzy są uzależnione od hazardu, mogą wyświetlać różne stopnie objawów. Objawy te mogą być łagodne lub intensywne. Oto główne rodzaje uzależnień do hazardu:

Problem Gambler.

 • Nawyki hazardzistów problemów nie są całkowicie pod ich kontrolą, ani nie są uzależnione od momentu przymusu.
 • Ich zachowanie hazardu zakłóca ich normalne życie.
 • Mogą kłamać o swoich nawykach do bliskich.
 • Powoli zdają sobie sprawę, że nie mogą przeszkodzić się z hazardem częściej.

Nałogowy hazardzista

 • Osoba, która nie może kontrolować pragnienia hazardu.
 • Nadal uprawiają hazard niezależnie od konsekwencji.
 • Nadal szukają możliwości hazardowych, mimo że są w pełni świadome, że nie mogą sobie pozwolić na przegraną.
 • Znany również jako patologiczny hazardzista.

BINGE HAZER.

 • Osoba, która wyświetla znaki kompulsywnego hazardu tylko w określonych okresach.
 • Mogą wydawać się kontrolować swojego problemu.
 • Mogą iść na miesiące, bez wykazywania oznak uzależnienia.
 • Ich kompulsywne zachowanie hazardu jest wyświetlane tylko wtedy, gdy hazard, jednak rzadko jest.

Znaki uzależnionej osoby

Istnieje lista znaków, których można użyć, aby określić, czy jesteś lub ktoś, kogo wiesz, może mieć uzależnienie od hazardu.

Jeśli co najmniej cztery z tych znaków były widoczne w ciągu ostatniego roku, może to oznaczać, że manifestacja uzależnienia. Znaki te nie powinny być brane pod uwagę, jeśli jednostka ma osobny stan zdrowia psychicznego. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne ustala kryterium diagnostyki.

 • Potrzeba uprawiania hazardu z większą ilością pieniędzy na osiągnięcie tego samego poziomu emocji
 • Bycie drażliwym lub niespokojnym podczas próby wycięcia hazardu
 • Mając liczne nieudane próbki, aby zatrzymać hazard
 • Częste myśli o hazardu (przeszłe i przyszłe doświadczenia hazardowe, sposoby uzyskania pieniędzy na hazard)
 • Hazard, gdy czuję się przygnębiony, niespokojny, winny lub bezradny
 • Wracając, aby uzyskać nawet po utracie pieniędzy (znanej jako straty goniące)
 • Kłama ukryć czynności hazardowe lub jego konsekwencje
 • Zagrażające lub utraty relacji, miejsc pracy lub możliwości dzięki hazardowi
 • Opierając się na pomocy innych dla problemów z pieniędzmi związanych z hazardem

Istotne jest, aby pamiętać, że ta lista nie wystarczy, aby upewnić się, czy masz uzależnienie od hazardu. Może pomóc w zrozumieniu twoich problemów, ale otrzymać dokładną i poprawną diagnozę, należy skonsultować się z profesjonalistą medyczną, takimi jak psychiatra lub terapeuta.

Opinia medyczna może pomóc w wykluczeniu innych zaburzeń psychicznych, które mogą być przyczyną tych zachowań. Osoby z uzależnieniami do hazardu zazwyczaj mają inne warunki podstawowe, takie jak nadużywanie substancji, depresja i niepokój. Ważne jest, aby uzyskać dokładną ocenę przez profesjonalistę, aby dokładnie określić przyczynę tych zachowań.

Co powoduje Ludomania?

jeśliundefinedmaszundefinedobawyundefineddotycząceundefinedhazardu,undefinedjestundefineddostępnaundefinedpomoc:undefined ontarioundefinedproblemundefinedgamblingundefinedhelpline 1-888-230-3505 www.problemgamblinghelpline.caundefined camh:undefinedchild,undefinedyouthundefinedandundefinedemergingundefinedadultundefinedservice 416-535-8501,undefinedpressundefined2 www.camh.caundefined forundefinedadditionalundefinedresourcesundefinedandundefinedmoreundefinedinformationundefinedaboutundefinedthisundefinedvideo,undefinedpleaseundefinedgoundefinedto: www.gamblingandpoverty.ca

Termin medyczny uzależnienia od hazardu jest Ludomania.. Nie ma czystej przyczyny tego uzależnienia, ponieważ wiąże się z wieloma czynnikami. Są to czynniki biologiczne, psychologiczne i społeczne, wraz z komorowością.

Inne punkty do rozważenia obejmują warunki zdrowia psychicznego, wiek, w którym zaczynasz hazard, i jak znaczące są twoje pierwsze zwycięstwa.

Czynniki biologiczne

Czynniki biologiczne odgrywają kluczową rolę w Ludomania. Dzieje się tak, ponieważ niektóre aspekty tego stanu są takie same jak inne uzależnienia. Instytut Ożywów Illinois stwierdził dowody na to, że patologiczna gra hazardowa jest bardzo podobna do uzależnienia od substancji. Badania wykazały również, że uzależnionych graczy wyświetlają więcej fizycznych objawów podczas wypłat niż uzależnionych substancji.

Obrazy mózgu pokazują, że wygrywając podczas hazardu wytwarza odpowiedzi neurologiczne, które są podobne do użytkowników kokainowych, którzy biorą dawkę leku.

Niepłacenia w chemikaliach, takich jak Norepinefryna, która wydzielana jest pod wpływem stresu, pobudzenia lub dreszczyzny, a także serotoniny, która jest związana z poziomem szczęścia, są również związane z kompulisowym zachowaniem hazardowym. Patologiczne gracze wykorzystują hazard, aby zwiększyć produkcję tych substancji chemicznych, których brakuje.

Czynniki psychologiczne

Sposób, w jaki myślisz o hazardu, może mieć wpływ na swoje szanse na rozwój uzależnienia. "Upadek hazardzisty" jest tego najlepszym przykładem.

Zadaniem gracza jest nieprawidłowe przekonanie, że seria niezależnych wydarzeń wpłynie na wynik przyszłych niezależnych wydarzeń. Tak więc, jeśli przypadkowe wydarzenie miało już wiele razy w przeszłości, mamy tendencję do myślenia, że wydarzy się mniej często w przyszłości.

Najbardziej znanym przykładem tego błędu wystąpił w 1913 roku, gdzie zyskał swoją alternatywną nazwę, "Woli Monte Carlo". W grze ruletki piłka wylądowała na kolorze czarnym 26 kolejnych czasach. Hazardziści stracili ogromne ilości pieniędzy, myśląc, że ta passek w końcu dąży do końca.

Wolicy hazardzistów dodatkowo motywuje uzależnionych graczy, aby ścigali ich straty, ponieważ wierzą, że ich szczęście odwróci się wkrótce.

Inne czynniki psychologiczne obejmują uprzedzenia poznawcze. Niektóre przykłady zniekształconego myślenia obejmują iluzję kontroli, zaprzeczania, przesądnych przekonań i nadmiernej sytuacji w przyszłych wydarzeniach.

Należy również zauważyć, że szybkie gry, takie jak szczeliny, mogą wywoływać bardziej problemów zachowań.

Czynniki społeczne

Zewnętrzne źródła odgrywają również rolę w Ludomania. Problemy w pracy lub w domu, w połączeniu z dużymi ilościami stresu mogą wywołać problematyczne zachowania hazardowe, choć niekoniecznie są wiodącą przyczyną.

Środowisko socjologiczne, które jesteś otoczony, może umieścić w pewnej ilości ryzyka. Uzależnienia hazardowe mogą być przekazywane przez rodziny na młodsze pokolenia, które są narażone na działania hazardowe bardziej niż zwykle.

Ludomania jest również związana z cierpieniem, depresją, samotnością, znaczącymi wydarzeniami na żywo i niskim poziomem wsparcia od przyjaciół i rodziny.

Komorbidowność

Komorbiczność jest obecnością jednego lub więcej dodatkowych warunków występujących w połączeniu z warunkami podstawową.

Kilka kluczowych elementów znacznie zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju uzależnienia od hazardu. To są:

 • Uzależnienie od alkoholu
 • Uzależnienie od narkotyków
 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia depresyjne.
 • Zaburzenia lękowe

Jeśli masz już jakieś powyższe warunki, możesz być w wyższym ryzyku rozwoju uzależnienia od hazardu. Ważne jest, aby skonsultować się z profesorem medycznym, aby otrzymać odpowiednią diagnozę i plan działania.

Negatywne skutki hazardu

Udział w zajęciach hazardowych może prowadzić do różnych działań niepożądanych. Niektóre z nich mogą być oczywiste, podczas gdy inne są mniej widoczne.

Finanse

Używasz prawdziwych pieniędzy do hazardu, więc jeśli za dużo postawiasz, możesz wylądować w ciepłą wodę finansowo. Kompulsywny hazardzista może bardzo szybko gromadzić dużą liczbę długów. W skrajnych przypadkach mogą nawet skończyć ubóstwo-dotknięte. Utrata domu, samochodów i innych aktywów może prowadzić do całkowitego upadłości. Problemy prawne mogą również pojawić się, zwłaszcza jeśli uzależnionych graczy kurortom na kradzież i inne taktyki, aby sfinansować swoje nawyki.

Zdrowie psychiczne

Jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych działań niepożądanych hazardu. Szczep, że problemy z hazardem wyrządzą na zdrowie psychiczne są masywne. Problemy z hazardami mogą prowadzić do zepsutych relacji, zwolnień do pracy i ogólnego cierpienia, co z kolei może spowodować depresję, a nawet samobójstwo. Różne warunki, które istnieją przed lub po uzależnieniu do hazardu również mają wpływ.

Rodzina i relacje

Ludzie najbliżej osoby cierpiącej na reperkusje stawowe uzależnień do hazardu. Nie tylko są obecni podczas fazy uzależnienia, ale mogą również cierpieć z powodu innych problemów. Według statystyk, rodziny osób z Ludomanią są bardziej prawdopodobne, aby doświadczyć nadużywania dzieci i przemocy domowej. Dzieci uzależnionych do hazardu mogą rozwijać nadużywanie substancji, depresję i problemy behawioralne później w życiu.

Praca i kariera

Negatywne skutki hazardu spływają do miejsca pracy. Hazard może wpływać na wydajność, motywację i ogólne codzienne działania. Możesz skontaktować się z pracą w pracy, życząc, żebyś hazardowy. Lub może nawet zacząć pomijać pracę pod pozorem chorych. Spadek zdolności roboczych może również prowadzić do stałego zwolnienia, co powoduje utratę dochodów.

Czy uzależnienie od hazardu jest wspólnym problemem?

Hazard jest główną siłą napędową w gospodarce australijskiej. Stanowi to największy segment w przemyśle rozrywkowym Polsce, generowanie zdumiewającego 16 miliardów dolarów rocznie. Liczba ta nadal wspina się każdego roku.

Na całym świecie, około 1,6 miliarda ludzi hazard rocznie. Ponad 4,2 miliarda ludzi grało w pewnym momencie w swoim życiu. W Polsce istnieje co najmniej 18,6 miliona osób, które aktywnie uczestniczą w hazardu. Polska jest ósmym krajem rankingowym w hazardu online.

Statystyki mówią, że 5% australijskich dorosłych cierpi na problem z hazardem w kasynach na lądzie. Liczba ta wzrasta do 12% w kasynach online.

Hazard znacznie wzrosła w Polsce z powodu praktycznie każdego kasyna oferującego hazard online. Jest to również tańsze niż tradycyjne kasyna z cegły i moździerza, a także wygodne.

Średnia wydatek na osobę na wizytę w kasynie jest następująca:

 • Gry karciane takie jak Poker: Jako 53 USD.
 • Gry stołowe, takie jak Ruletka: Jako 50 USD.
 • Gry Gry: Jako 50 USD.

Szacuje się, że około 76% Australijczyków uczestniczy w jakiejś formie hazardu. Liczba ta równa się prawie 30 milionów obywateli. Spośród nich do 12% może zmierzyć się z problemem z hazardem lub już jeden.

Jak przezwyciężyć uzależnienie od hazardu

Jeśli wiesz, że masz problem lub uważasz, że możesz się rozwijać, istnieje wiele dostępnych zasobów, aby pomóc Ci w pokonaniu uzależnienia od hazardu.

Aby skutecznie walczyć uzależnienie od hazardu, musisz szukać pomocy specjalisty medycznej. Profesjonalny może sugerować różne typy metod leczenia. Nie ma konkretnego leczenia, które zarządzają uzależnieniem o hazardu. W rzeczywistości zazwyczaj zaleca się połączenie zabiegów.

Leczenie

Nie ma leku, który konkretnie celów i traktuje uzależnienia od hazardu. Niektóre leki wykazują obiecujące skutki w zmniejszaniu potrzeby hazardu, a także uczucie adrenaliny, która towarzyszy temu.

Leki stosowane w uzależnień do uprawiania hazardu są podobne do tych stosowanych w innych nawykach i warunkach, takich jak środki przeciwdepresyjne i leków przeciwdajniejszych.

Terapia i doradztwo.

Psychoterapia jest jednym z najbardziej skutecznych środków leczenia problemów z hazardem. Wyszkolony profesjonalista medyczny może zapewnić dogłębne doradztwo i sesje terapeutyczne, które mają wysoką szybkość sukcesu. Wiele osób cierpi na podstawowe warunki zdrowia psychicznego, które są zdiagnozowane tak samo jak problemy z hazardami podczas sesji terapeutycznych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których leczenie jest konieczne, ponieważ odkrywa różne ukryte problemy, które nie mogą być zauważalne wcześniej.

Wsparcie grupowe i samopomoc

Wsparcie grupowe może być monumentalne w walce z problemem z hazardem. Anonimowy hazardzistów jest przykładem systemu wsparcia grupowego. Ludzie ze wszystkich środowisk uczęszczają na te spotkania z myślą o podobnym celu. Może to być przydatna metoda uzyskania porady i wglądu od osób o takich samych problemach jak Ty. Samopomoc odgrywa również rolę instrumentalną, ponieważ pod koniec dnia jest to twoje życie, które musisz zmienić.

Istnieją rekomendacje samopomocy oferowane przez American Stowarzyszenie Psychiatrii do zarządzania pragniami hazardowymi:

 • Poproś o wsparcie od rodziny lub przyjaciół, lub udaj się do anonimowego spotkania hazardzistów
 • Spróbuj rozpraszać się z innymi zabawnymi zajęciami i nie unikaj zdrowego towarzyskiego
 • Poczekaj na bardziej dłuższe okresy przed zaangażowaniem hazardu, aby umożliwić pragnienie
 • Pomyśl o konsekwencjach hazardu i co się stanie, jeśli zdecydujesz się na hazard

Jak możesz pomóc komuś poradzić sobie z uzależnieniem?

Wiele osób może wygodnie hazardować, nie staje się problemem. Istnieją jednak kilka osób, które opracowują uzależnienie od hazardu, które potencjalnie może wpływać na swoje życie w sposób negatywny.

Jeśli masz ukochany, który walczy z Ludomanii, najlepiej zidentyfikować ten problem tak wcześnie, jak to możliwe. W ten sposób mogą otrzymywać leczenie i odzyskiwanie.

Kompulsywny hazard może być wyzwaniem w celu przezwyciężenia. Dzięki prawej interwencji zawodowej i leczeniu wielu graczy może pomyślnie odzyskać i nauczyć się zarządzać ich stanem.

Znaki problemu z hazardem

Pierwszym krokiem jest zrozumienie znaków, które mogą wskazywać na potencjalny problem hazardowy w kimś, kogo wiesz:

 • Zaczęli kłamać o swoich nawykach hazardowych
 • Hazardują więcej i nie zauważają pogorszenia swoich relacji
 • Mówią o tym, jak mogą mieć problem
 • Pożyczają lub zabiorą pieniądze na hazard lub sprzedaż rzeczy do zarabiania pieniędzy
 • Spędzają rosnące ilości czasu hazardu
 • Spędzają pieniądze na hazard, pomimo nieodpłatnych rachunków i brak innych podstawowych potrzeb

Jeśli którykolwiek z powyższych znaków jest widoczny, nadszedł czas, aby zwrócić uwagę. Mogą już szukać pomocy, albo zbyt boją się całkowicie przyznawać problem. Ważne jest, aby podejść do tej kwestii w sposób nie osądzający lub groźny.

Niezbędne jest kształcenie się na dawkach i zakazach kogoś z kompulsywnym problemem hazardowym:

 • Wspieranie ma kluczowe znaczenie
 • Upewnij się, że w żaden sposób nie umożliwieniesz hazardzistów
 • Właściwe uczestniczyć w procesie leczenia

Na przykład nie powinieneś zaproponować spłacić żadnych długów hazardowych, ponieważ jest to możliwe. Zamiast tego możesz pomóc im w znalezieniu doradztwa finansowego lub innych usług, które walczą z długami.

Interwencja

Chociaż nie ma gwarantowanej metody przekonania kogoś, aby uzyskać pomoc, istnieją sposoby na ich zachęcenie i pomóż otworzyć oczy na bardziej istotne problemy.

Interwencja jest jedną z tych metod. W interwencji, członkowie rodziny i bliskich przyjaciół podchodzą do hazardzistów, aby omówić swoje obawy. Kluczowe jest wykorzystanie pozytywnego i kochającego tonu. Hazardzista nie powinna czuć się tak, jakby są atakowane lub wyśmiewane. Zamiast tego powinni czuć, że mają krąg zainteresowanych bliskich, którzy chcą dla nich najlepszych.

Kochani gracze mogą prowadzić interwencję, ale przydatne jest również zatrudnienie pomocy i wskazówek profesjonalnej interwencji.

Jak zapobiec samobójstom problemu Ludomans

Istnieje wysoka stawka samobójstwa wśród problemów hazardzistów. Wynika to z wcześniej istniejących warunków zdrowia psychicznego, takie jak depresja i niepokój, co dalsze zaostrzenie problemu.

Mając uczciwe, odpowiedzialne i bezpieczne rozmowy o myślach samobójczych, mogą pomóc Ci ustalić, czy ktoś potrzebuje pomocy.

Jeśli ty lub ktoś wiesz, że jest samobójczy, możesz skontaktować się z australijską służbą zapobiegania samobójstwem na 1-833-456-4566, lub możesz tekst "start" do 45645. Usługa ta jest dostępna 24/7.

Alternatywy dla hazardu.

Rzucenie hazardu w całości nie jest końcem procesu odzyskiwania. Przebywanie w odzyskaniu i nie podawanie pokusie jest głównym wyzwaniem.

Hazard online jest bardziej dostępny niż kiedykolwiek, co może udowodnić trudne do odzyskania graczy, aby go uniknąć. Na szczęście jest mnóstwo alternatyw dla hazardu i wyzwalaczy.

Nawet jeśli nie masz problemu, możesz znaleźć wiele inspiracji poniżej dla działań zastępczych.

Alternatywy dla hazardu.
Powód hazardu. Alternatywa dla hazardu
To ekscytujące i zapewnia pośpiech adrenaliny. Możesz uczestniczyć w sportach i hobby, które wywołują te same uczucia. Niektóre przykłady obejmują wspinaczkę skałkową, kolarstwo górskie, wyścigi GO-Kart, skoki bungee, rafting i paralotniarstwo.
Oferuje aspekt społeczny, który wchodzi w interakcję z innymi ludźmi. Możesz towarzysko na różne sposoby. Niektóre przykłady obejmują doradztwo, zajęcia publiczne, grupy społeczne poświęcone konkretnym działaniom, takim jak klub książki, spełniający się z przyjaciółmi i rodziną, tworząc nowych przyjaciół i wolontariatu.
Pozwala zapomnieć o swoich problemach i odpocząć po długim dniu. Niemożliwe jest całkowicie uciec twojej problemów. Ale możesz znaleźć sposoby lepszego zarządzania tymi problemami. Terapia, samopomoc, medytacja i ćwiczenia są zdrowe sposoby zarządzania stresem życia codziennego.
Pomaga w uczuciach nudy i samotności. Znajdź coś, jak pasjonujesz się jak muzyka, sztuka, sport, książki i inne hobby. Połącz się z innymi, którzy również dzielą Twoje zainteresowania.
Hazard rozwiązuje problemy z pieniędzmi. Jak mówi powiedzenie, dom zawsze wygrywa. Hazard to gra przypadkowa. Oznacza to, że nie możesz wygrać każdej gry, ponieważ kursy są z natury przeciwko tobie. Znajdź pomoc w formie doradztwa finansowego, aby zarządzać długami.

Mity i fakty o Ludomania

Istnieje wiele powszechnych nieporozumień na temat uzależnionych o grach hazardowych. Istotne jest, aby mieć poprawne fakty podczas radzenia sobie z tym zaburzeniem. Oto pięć najlepszych mitów:

Mit: Hazard jest tylko problemem, gdy osoba nie może sobie pozwolić na wartość straty.

Fakt: Problemy finansowe są naturalną i nurkowaną konsekwencją uzależnień hazardowych. Ilość zaangażowanych pieniędzy nie zawsze jest podstawowym czynnikiem do rozważenia. Można mieć uzależnienie od hazardu bez żadnych konsekwencji finansowych. W tym przypadku konsekwencje mogą filtrować poprzez osobiste relacje lub życie zawodowe.

Mit: Nie możesz być problemem z hazardzistą, jeśli czasami tylko gramy.

Fakt: Istnieje kategoria, która wygląda specjalnie w problemach hazardzistów, którzy czasami grają tylko czasami. Tego typu hazardziści nazywają się "Binge Gamerlers". Trudniej jest widzieć oznaki tego zachowania jako problematyczne, ponieważ tak się dzieje tak rzadko. Jednakże, jeśli zakłady, które dzieje się podczas tych odcinków upuszczających, pasują do kryteriów kompulsywnego hazardzistów, problem może nadal istnieć.

Mit: Ludzie, którzy są odpowiedzialni, nie mają problemów z hazardami.

Fakt: Uzależnienie od hazardu może manifestować się w każdej osobie, niezależnie od ich normalnie odpowiedzialnego zachowania. Uzależnienie prowadzi do utraty kontroli, ale tylko w przypadku zainteresowania hazardu. Nie oznacza to, że osoba jest wiecznie nieodpowiedzialna w życiu, chociaż hazard może prowadzić ludzi do zachowywania nieodpowiedzialnie.

Mit: Dzieci i nastolatki, którzy są pod prawnym wiekiem hazardu, nie mają wpływu na hazard, ponieważ tylko dorośli mogą cierpieć

Fakt: Młodzi ludzie wydają coraz większą ilość pieniędzy na hazard, zwłaszcza w mobilnych grach. Członkowie rodziny, którzy hazard mogą również pośrednio wpływać na stosunek młodszej osoby do hazardu w późniejszym życiu.

Mit: Możesz pomóc komuś z problemem z hazardem, opłacając swoje długy lub inne trudności finansowe.

Fakt: Może to być trudny pomysł zaakceptować, ale często jest to złe rzeczy do zrobienia. Płacenie długów może być sposobem umożliwiający problemem problemowym. Mogą to zobaczyć jako sieć bezpieczeństwa, jeśli znów mają pieniądze. Może to prowadzić do nich potencjalnie umieszczając więcej zakładów i ponownie rozpocząć hazard.

Pomocne zasoby dla graczy

Istnieje wiele przydatnych zasobów dla osób poszukujących pomocy uzależnień o hazardu. Ważne jest, aby pamiętać, że jedna metoda leczenia może nie działać dla wszystkich w ten sam sposób. Czasami może być korzystne wykorzystanie wielu metod leczenia.

Opcje obejmują spotkań grupowych z innymi w podobnych sytuacjach, a także profesjonalne sesje terapeutyczne z lekarzami i doradców. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy natychmiast, lub chcesz określić plan leczenia, dostępna jest dostępna we wszystkich kształtach. Oto kilka zasobów przeznaczonych do walki z uzależnieniami do hazardu:

 • Gamarlers Anonymous.

Ta organizacja istniała przez dziesięciolecia. Istnieje oddział dla każdego rodzaju uzależnienia, w tym leków i alkoholu. Są grupy, które spotykają się na całym świecie do walki z zaburzeniami. Jedynym wymogiem określonymi grupami jest to, że chcesz rzucić hazard. Istnieje dwunastokierowy program, który przedstawia plan wspomagania problemów hazardzistów w odzyskiwania, a także zobowiązanie do powrotu do przeszłych zachowań.

 • BegambleAware.

Jest to inicjatywa online, która pomaga ludziom z problemami z hazardami. Istnieje witryna z dużą ilością dogłębnych faktów hazardowych i informacji. Możesz zadzwonić do swojej infolinii, aby porozmawiać z doradcą lub możesz odwiedzić swoją stronę internetową i porozmawiać z doradcą online. Jest pełna poufność, a nie musisz podawać żadnych danych osobowych, jeśli nie chcesz.

 • Problem Hazard.

Teraz znany jako hazard, gry i wykorzystanie technologii, organizacja ta znajduje się w Toronto. Stanowi część programu wsparcia systemu prowincji w centrum uzależnienia i zdrowia psychicznego (Camh). Możesz uzyskać dostęp do różnych informacji o problemach z hazardem, aby zwiększyć swoją wiedzę i zrozumienie uzależnienia.

 • Rada Krajowa w sprawie problemów z hazardem

NCPG adwokatów dla problemów graczy i ich bliskich. Ich strona internetowa zawiera informacje dotyczące hazardu, informacje o leczeniu, a także wyszkolonych doradców.

W każdej australijskiej prowincji można znaleźć centrum pomocy dla uzależnionych do hazardu. Poniżej znajdziesz listę lokalnych instytucji, które można osiągnąć w każdej chwili.

 • Alberta: https://www.albertahealthservices.ca

Zadzwoń + 1-866-332-2322.

 • Brytyjska Kolumbia: https://www.bcresponsiblegambling.ca

Zadzwoń + 1-888-795-6111.

 • Manitoba: https://afm.mb.ca/

Zadzwoń 1-855-662-6605.

 • Nowy Brunszwik: https://www2.gnb.ca/

Zadzwoń + 1-800-461-1234.

 • Nowa Fundlandia: https://www.gov.nl.ca/hcs/mentalhealth-committee/mentalhealth/

Zadzwoń + 1-877-999-7589.

 • Północno - zachodnie terytoria: https://www.hss.gov.nt.ca/en

Zadzwoń + 1-800-661-0844.

 • Nowa Szkocja: https://beta.novascotia.ca/

Zadzwoń + 1-888-347-8888.

 • Nunavut: https://www.gov.nu.ca/

Zadzwoń + 1-800-265-3333.

 • Ontario: http://www.problemgambling.ca/gambling-help/

Zadzwoń + 1-416-535-8501.

 • Ontario: https://www.connexontario.ca/

Zadzwoń + 1-866-531-2600.

 • Wyspa Księcia Edwarda: https://www.princeedwardisland.ca/en

Zadzwoń + 1-855-255-4255.

 • Quebec: http://www.jeu-aidereference.qc.ca/en

Zadzwoń + 1-800-461-0140.

 • Saskatchewan: https://www.saskatchewan.ca/

Zadzwoń + 1-306-787-7239.

 • Terytorium Yukon: http://www.gov.yk.ca/

Zadzwoń + 1-800-661-0408.